Działalność Stowarzyszenia – Podkarpackie

Na zaproszenie Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla w dniu 10.08.2021r. odbyło się spotkanie z koordynatorami opieki onkologicznej ze szpitali wojewódzkich i powiatowych, dyrektorami tych jednostek, przedstawicielami Wojewódzkiego NFZ i Wojewódzkiego ośrodka onkologicznego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie. 
Nasze Stowarzyszenie pełniło rolę gościa honorowego, miałyśmy okazję przedstawić rolę koordynatora opieki onkologicznej oraz wytyczne Szybkiej Ścieżki Onkologicznej. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i istniejących problemów oraz możliwości sposobu ich rozwiązania.
Usankcjonowanie pozycji koordynatora opieki onkologicznej jest jednym z głównych celów działalności Stowarzyszenia. Koordynator opieki onkologicznej przypisany jest pacjentowi a oprócz tego nadzoruje proces leczenia pacjenta, dba o kompletność dokumentacji i informacji przekazywanych pacjentowi- ujmując to w jedno słowo koordynator jest opiekunem pacjenta. Z punktu widzenia świadczeniobiorcy chorego na nowotwór rola ta jest niezwykle ważna, dzięki koordynowanej opiece czuje się w pełni zaopiekowany. Otwiera to możliwości szybkiej dostępności do leczenia onkologicznego.
Spotkanie zaowocowało poznaniem się koordynatorów między ośrodkami i wymianom kontaktów, co usprawni proces koordynowania pacjenta między ośrodkami.
Liczymy, że stopniowo uda nam się dotrzeć także do pozostałych ośrodków w Polsce.
 
Serdecznie dziękujemy za możliwość aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.
 
Więcej informacji na temat spotkania TUTAJ.